Nadanie imienia

Drodzy Rodzice, przyjaciele przedszkola.

W najbliższym czasie podejmiemy czynności przygotowawcze i działania związane z nadaniem imienia dla Przedszkola nr 11 w Grucznie.

Chcemy, aby poprzez nadanie imienia przedszkole:

• uzyskało swoistą indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych placówek,

• zintegrowało całe środowisko przedszkolne: dzieci, rodziców i pracowników przedszkola,

• promowało swoje działania w środowisku lokalnym,

• weszło do rodziny placówek o tym samym imieniu i nawiązało nowe kontakty.

Rada Pedagogiczna oraz przedstawiciele Rady Rodziców wybiorą trzy najczęściej dawane propozycje imienia:

Etapy prac związanych z nadaniem imienia Przedszkola nr 11 w Grucznie

• W wyborach weźmie udział cała społeczność przedszkola: rodzice –
    w imieniu własnym i swoich dzieci, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni.

• W październiku 2019 odbędą się tajne wybory za pomocą karteczek, na których umieszczamy propozycje imienia.

• Każdy członek społeczności przedszkola ma prawo oddać 1 głos.

• W listopadzie członkowie Komisji Konkursowej dokonają zliczenia oddanych głosów i przekażą dyrektorowi protokół z prac komisji. W skład Komisji Konkursowej wchodzą przedstawiciele Rady Rodziców oraz wybrani nauczyciele.

• Przedszkole otrzyma to imię , na które zostało oddanych najwięcej głosów. Informacja o tym, jakie zostało wybrane imię Przedszkola nr 11 w Grucznie zostanie ogłoszone przez dyrektora placówki na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej przedszkola.

• W przypadku uzyskania przez dwóch lub trzech równej liczby głosów, zostanie wyznaczony termin wyborów uzupełniających.

Następnym etapem będzie:

przygotowanie wniosku o nadanie przedszkolu imienia do organu prowadzącego

1. Podjęcie uchwały przez Radę Pedagogiczną o propozycji nadania przedszkolu imienia wybranego.

2. Wnioskowanie o nadanie nazwy przedszkola przez Radę Pedagogiczną
i Radę Rodziców.

3. Przekazanie przez dyrektora wniosku o nadanie nazwy przedszkola do organu prowadzącego.

4. Przygotowanie uchwały w sprawie nadania nazwy przedszkolu.

5. Organizacja uroczystości nadania nazwy.